Sprawdzanie przebiegu samochodu z Francji i innych krajów europejskich: poradnik

Sprawdzenie przebiegu samochodu przed zakupem to istotny krok zabezpieczający nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami. W przypadku aut sprowadzanych z zagranicy, w tym z Francji, Szwecji, Danii czy Holandii, trzeba wiedzieć, jak można to zrobić w praktyce. W artykule przedstawiamy poradnik dotyczący weryfikacji przebiegu samochodów z różnych krajów europejskich. Zapraszamy do lektury!

Sprawdzanie przebiegu samochodu z Francji

Wiesz co? Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie samochodu z Francji. Oprócz walenia się z językiem, pojawia się pytanie, jak sprawdzić przebieg samochodu pochodzącego właśnie z tego kraju. Skoro pytasz, to odpowiadam: we Francji do kontroli przebiegu służy historia techniczna pojazdu, tzw. kontrola techniczna (fr. controle technique). Aby taką kontrolę wykonać, wystarczy zgłosić się do autoryzowanego serwisu na terenie Francji. Niestety, wykonanie tej procedury na miejscu może być dla wielu z nas trudne.

Co zatem zrobić? Jeżeli kupujemy auto za pośrednictwem komisu, warto zwrócić uwagę, czy ma w swojej ofercie tylko auta z potwierdzonym przebiegiem. Jeśli sami sprowadzamy samochód lub kupujemy bezpośrednio od sprzedawcy, warto sprawdzić czy ma on historię serwisową z wszystkimi pieczątkami. Dzięki temu można poznać prawdziwy odczyt licznika.

Wybierasz się do Szwecji? Sprawdź przebieg tam!

Bardzo fajny jest też rynek samochodów używanych ze Szwecji. Usłyszałem ostatnio o ludziach, którzy się tam udali w tym samym celu, ale jak według nich można tam sprawdzić przebieg auta? Otóż – będziesz wdzięczny za tę informację – na stronie internetowej Transportstyrelsen! Działa to w prosty sposób: wystarczy wpisać numer VIN pojazdu i wtedy otrzymamy wszystkie dane dotyczące jego historii. Co więcej, informacje są dostępne całkowicie za darmo!

Dania? Sprawdzamy tam samochód!

Z ciekawostek: okazało się, że wiele osób sprowadza samochody z Danii. Jak myślisz, jak możemy sprawdzić przebieg takiego samochodu? Otóż w Danii podobnie jak w Szwecji, działa darmowy system, taki rejestr online z historią pojazdu! Skandynawskie państwa są naprawdę zajebi… – znaczy świetne!

I na koniec Holandia!

Nie można zapomnieć o sprowadzaniu aut z Holandii. Spróbuj zgadnąć, jak poradzić sobie z weryfikacją przebiegu tam? Wystarczy wejść na stronę internetową RDW – holenderskiego odpowiednika naszej wyd. komunikacji. Używając numeru VIN, będziemy mieli wgląd do historii samochodu. Nie musisz się martwić o opłaty, dostęp do informacji jest całkowicie darmowy. Czyż nie cudownie?

Podsumowując, sprawdzanie przebiegu samochodu z różnych krajów europejskich nie jest wcale trudne. Dzięki stroną internetowym, takim jak RDW czy Transportstyrelsen, przebieg można sprawdzić za darmo i bez żadnych problemów, wystarczy znać numer VIN. Jeśli natomiast nie robimy tego osobiście, warto zwrócić się do solidnych firm, które oferują bezpieczne sprowadzanie używanych samochodów z potwierdzonym przebiegiem.

Weryfikacja przebiegu aut z Francji, Szwecji, Danii i Holandii – klucz do bezpiecznego zakupu!

Sprowadzenie samochodu z różnych krajów europejskich może być atrakcyjne pod względem cenowym, ale warto zadbać o pewność, że przebieg jest prawdziwy. W przypadku aut francuskich, dobrze jest zdobyć historię serwisową z pieczątkami lub sprawdzić kontrolę techniczną na miejscu. Szwedzkie pojazdy można zweryfikować online za darmo na stronie Transportstyrelsen, wpisując numer VIN. Dania również oferuje darmowy rejestr online z historią pojazdu, co ułatwia sprawdzenie przebiegu. Dla samochodów z Holandii, rozwiązaniem jest skorzystanie z darmowego dostępu do informacji na stronie RDW, również przy pomocy numeru VIN. Bez względu na kraj pochodzenia auta, warto sprowadzać je ze sprawdzonymi firmami, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Total
0
Shares
Prev
Odkryj, ile kosztuje Mazda CX-5 i inne modele: porównanie cen, wydajności i stylu życia

Odkryj, ile kosztuje Mazda CX-5 i inne modele: porównanie cen, wydajności i stylu życia

Chcesz poznać koszty posiadania stylowej i wydajnej Mazdy?

Next
Poradnik wyboru AGD: Jak wybrać dobrą pralkę i inne niezbędne sprzęty do domu

Poradnik wyboru AGD: Jak wybrać dobrą pralkę i inne niezbędne sprzęty do domu

Wybór odpowiedniego sprzętu AGD to istotny aspekt każdego gospodarstwa domowego

Inne, polecane artykuły w serwisie